Giriel, a varázslók városa

Giriel, a varázslók városa

HomeCalendarGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Roland G. Fox irodája

Go down 
SzerzőÜzenet
Roland G. Fox

Hozzászólások száma : 6

TémanyitásTárgy: Roland G. Fox irodája   Kedd Ápr. 07, 2009 11:14 am

Egy nagy, remek panorámás irodai szoba. Egy kanapét is tart ott a parancsnok, ha netén néha túlórázni a kell, legyen hol álomra hajtsa fejét, ha már nem bírja az iramot. Több nagy könyvespolc is van itt....
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Roland G. Fox

Hozzászólások száma : 6

TémanyitásTárgy: Re: Roland G. Fox irodája   Kedd Ápr. 07, 2009 12:51 pm

Még egy dögunalmas munkanap az irodában. Nem értem az embereket. Több ezer varázsló lakik ebben a városban, és egyse képes elkövetni valami egetrengető bűnt. Na nehogy azt higgye bárki is, hogy szeretném ha gyilkolásznánal Giriel utcáin, de azért egy rablást, vagy legalább valami kis akármi lenne...
Ott ülök a fotelban. Pálcámat ide-oda lengetem, ezzel már-már fénycsóvákat csináltam a levegőbe, aztán abbahagytam. Fejemben hirtelen felgyendült egy idegesítő riasztó hang. Gyorsan a fejemhez kaptam, majd pálcámmal az ajtó felé pöccintettem. Jön valaki. A riasztóbűbájom hat. Legalább ezt jó tudni. Most már hallom a cipő selymesen kopogó hangját. Aztán a kilincs nyílt s... belépett rajta egy feltűnően magas, kis bajuszos férfi. Darlink...
- Uram! - mondta kissé lihegve, amire csak ekkor figyeltem fel. - Jönnek!
- De hát kik? Nem hebegjen nekem itt össze-vissza! Nyögje ki! - mondtam kissé idegesen.
- Uram, szabadjon emlékeztetem, hogy ön alig két napja utasítást adott négy legjob aurornak, hogy kerítsék elő.
- És? És.. és ... megtalálták? - ekkor már leesett.
Darlink félélnken bólintott.
- Azonnal küldessen a Zeherért! - avagy a Varázsbűn Bíróság vezetőjéért.
Ekkor szolgám már a folyosón járt.
~ Ha tényleg megtalálták, azonnal az egész felsőbíróságot értesíteni kell időben... ~
Ismét a kellemetlen hang. Le kéne szoknom az efféle bűbájokról...
Kinyílt az ajtó. Felálttam a székben.
- Uram! Jöjjön gyorsan! Nagy a baj! - jött a rejtélyes mondat az egyik aurotról. Fekete-fehér ruháját átjárta a kosz és a por. Halványfehér arca olyan volt, mintha krétát evett volna. Felkaptam szürke zakómat, majd sietve a férfi után indultam. A hallgatás volt az egyetlen, mely igazán idegesített. Ekkor a messzi kandallóból két férfi és egy nő ugrott elő. Harvenien!
- Mi történt? Igaz, Roland? - kérdezte a mellette levő magas szőke asszony.
- Minek kéne igaznak lennie?! - kérdeztem mostmár ingerülten.
- Uram! Ön semmiről se tud? - kérdezte az egyik auror.
- Nem! Semmiől se tudok! Mndjátok már el mi folyik itt?!!
- A minisztériumot... uram... khm... megtámadták!
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Roland G. Fox irodája
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal